Monika Rogozińska

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Prelekcje
Prelekcje

Lot kolo Nagiej Damy.Prelekcja. Maly 686 KB

     
     Niezwykła i prawdziwa opowieść, odkrywająca nieznane karty historii, która połączyła Polaków na trzech kontynentach. Rozpoczęła się w Himalajach, w Pakistanie, huraganowymi wiatrami, trzęsieniem ziemi, lawinami, wypadkiem alpinisty, akcją ratunkową...
 
     Wyruszając w grudniu 1997 roku z alpinistami na Polską Zimową Wyprawę na Nanga  Parbat (8125 m), jako korespondent dziennika „Rzeczpospolita”, wiedziałam, że uczestniczę w wyjątkowej przygodzie, eksperymencie dziennikarskim. Po raz pierwszy ekspedycja miała przesyłać z Himalajów relacje wraz ze zdjęciami przez satelitę. Po raz pierwszy korespondentem długiej, zimowej wyprawy na ośmiotysięczny szczyt miała być kobieta – jedyna w zespole. Miałam się poruszac w świcie islamu. Moim zadaniem było wwiezienie na teren Kaszmiru, o który spierają się Indie i Pakistan, sprzętu do komunikacji, jakim nie dysponowała żadna z armii tych państw. 
     Dramatyczna wyprawa okazała się zaledwie początkiem historii, która zaważyła nie tylko na moim życiu. Była kluczem otwierającym drzwi do przeszłości i przyszłości...
 
      Ksiażka zawiera niepublikowane wcześniej dokumenty i zdjęcia z czasów II wojny światowej oraz polskich pilotów, którzy tworzyli lotnictwo w najwyższych górach. Pokazuje miejsca trudno dziś dostępne w Pakistanie.
 
       Tę opowieść, pełną zaskakujacych zwrotów akcji, dla mnie bardzo osobistą, zdecydowałam się napisać, by ocalić od zapomnienia losy rodaków wiernych dewizie; Bóg, Honor, Ojczyzna.
 

LOT KOLO NAGIEJ DAMY. Okladka cala 348 KB

 

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu
 

POLOWANIE NA MATKĘ

polowanie na matke

Lot koło Nagiej Damy

lot kolo nagiej damy

Julian Krzyżanowski (1892 – 1976)

Emilia Julian Krzyzanowscy 178x240


Linki