Monika Rogozińska

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia Lot koło Nagiej Damy

Lot koło Nagiej Damy

 

Lot kolo Nagiej Damy.Prelekcja. Maly 686 KB  

     
     Niezwykła i prawdziwa opowieść, odkrywająca nieznane karty historii, która połączyła Polaków na trzech kontynentach. Rozpoczęła się w Himalajach, w Pakistanie, huraganowymi wiatrami, trzęsieniem ziemi, lawinami, wypadkiem alpinisty, akcją ratunkową...
 
      Wyruszając w grudniu 1997 roku na Polską Zimową Wyprawę na Nanga  Parbat (8125 m), jako korespondent dziennika „Rzeczpospolita”, wiedziałam, że uczestniczę w wyjątkowej przygodzie, eksperymencie dziennikarskim. Po raz pierwszy ekspedycja wspinaczy miała przesyłać z Himalajów relacje wraz ze zdjęciami przez satelitę. Po raz pierwszy korespondentem długiej, zimowej wyprawy na ośmiotysięczny szczyt miała być kobieta – jedyna w zespole. Miałam się poruszać w świcie islamu. Moim zadaniem było wwiezienie na teren Kaszmiru, o który spierają się Indie i Pakistan, sprzętu do komunikacji, jakim nie dysponowała żadna z armii tych państw. 
     Dramatyczna wyprawa okazała się zaledwie początkiem historii, która zaważyła nie tylko na moim życiu. Była kluczem otwierającym drzwi do przeszłości i przyszłości...
     
     Książka zawiera niepublikowane wcześniej dokumenty i zdjęcia z czasów II wojny światowej, a także polskich pilotów, którzy tworzyli lotnictwo w najwyższych górach. Pokazuje miejsca trudno dziś dostępne w Pakistanie.
 
     Tę opowieść, pełną zaskakujących zwrotów akcji, dla mnie bardzo osobistą, zdecydowałam się napisać, by ocalić od zapomnienia losy wspaniałych rodaków wiernych dewizie; Bóg, Honor, Ojczyzna.
 
     Premierowa promocja książki "Lot koło Nagiej Damy" odbędzie się we czwartek 12 maja 2016 roku o godz. 19 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie przy ul. Foksal 3/5. Spotkanie poprowadzi red. Krzysztof Rawa. Wstęp wolny.
 
 
 
LOT KOLO NAGIEJ DAMY. Okladka cala 348 KB
 
 

Książka "Lot koło Nagiej Damy"

lot kolo nagiej damy

Julian Krzyżanowski (1892 – 1976)

Emilia Julian Krzyzanowscy 178x240


Linki